Poradnik medyczny Zdrowie

Dlaczego warto jeść miód?

Dlaczego warto jeść miód?
Czy miód jest zdrowy? Ile miodu zjadać dziennie? Czy można go jeść nawet każdego dnia? Niektórzy zalecają codzienne spożywanie miodu. Jest on produktem naturalnym, i

Czy miód jest zdrowy? Ile miodu zjadać dziennie? Czy można go jeść nawet każdego dnia? Niektórzy zalecają codzienne spożywanie miodu. Jest on produktem naturalnym, i jest rzeczywiście zdrowy. Zalec się spożywanie go w niektórych przypadłościach czy chorobach. Np. alergikom zaleca się spożywanie miodu, takiego, który został zrobiony przez pszczoły z uli znajdujących się w jaki najbliższej odległości od miejsca, gdzie mieszka alergik.

laczego warto jeść miód? Daczego warto jeść miód? Dlczego warto jeść miód?

Dlaczego? Chodzi o to, że pszczoły zbierają nektar w pewnej odległości, i dobrze jest, jeśli miód powstaje właśnie z tych kwiatów rosnących w pobliżu. Miód może być też przyjmowany jako środek anty alergenowy. Zaleca się np. w tym celu codzienne spożywanie łyski miodu, który można rozpuścić w wodzie czy w herbacie.

Miód może być również stosowany profilaktycznie. Wzmacnia naszą odporność, a kiedy jesteśmy przeziębieni, łagodzi objawy choroby. Wiadomo, że herbata z dodatkiem miodu i cytryny jest jest bardzo pomocna podczas przeziębienia i wszelkich infekcji.
Ika

hastagi na stronie:

#jak jeść miód #ile miodu dziennie #czy miód jest zdrowy #jaki miód na przeziębienie #dlaczego miód jest zdrowy #jak spożywać miód #ile miodu można zjeść dziennie #jak spozywac miod #miód jak spożywać #dlaczego warto jeść miód

A to już wiesz?  Metamorfoza na wiosnę " porady stylistki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy