Lady Wiadomości branżowe

Dlaczego DHA jest ważne dla kobiet?

30% kalorii w dobrze zbilansowanej diecie powinno pochodzić z tłuszczów. Niestety główne źródła tłuszczów na talerzu Polaków to  mięso, masło czy sery. Czas postawić na znacznie zdrowsze nienasycone

30% kalorii w dobrze zbilansowanej diecie powinno pochodzić z tłuszczów. Niestety główne źródła tłuszczów na talerzu Polaków to  mięso, masło czy sery. Czas postawić na znacznie zdrowsze nienasycone kwasy tłuszczowe. Najważniejszy z nich to DHA.

Chociaż pierwsze oficjalne standardy na temat uzupełniania diety kwasami omega 3 pojawiły się dopiero pod koniec XX wieku, to już dziś ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Zostały uznane przez autorytety medyczne w kardiologii, onkologii, reumatologii, dermatologii, neurologii oraz ginekologii.

Wpływ DHA na rozwój płodu

Kwas DHA, najlepiej przyswajalny z kwasów grupy omega – 3, to niezbędny składnik prawidłowej diety. Stanowi naturalną profilaktykę wielu powszechnych chorób m.in. miażdżycy oraz schorzeń układu sercowo-naczyniowego. To ważny materiał budulcowy dla komórek nerwowych, mózgu oraz siatkówki oka w czasie życia płodowego. Udowodniono również pozytywne działanie kwasów DHA na rozwój narządu wzroku niemowląt do 12 miesiąca.

DHA obecne jest w tłustych rybach morskich, a więc pewną ilość tych kwasów można dostarczać wraz  z dobrze zbilansowaną dietą. Oznacza to spożywanie pełnowartościowych ryb morskich ryb co najmniej dwa razy w tygodniu. W przeciwnym razie zalecana jest suplementacja, aby zapobiec niedoborom tego ważnego składnika.

– „O odpowiednią ilość DHA w codziennej diecie powinny szczególnie zadbać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. W tym celu polecam nowoczesny suplement diety Pregna250 DHA, zawierające cenne DHA w dawce rekomendowanej przez ekspertów.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Więcej informacji o kwasach omega w diecie kobiet na www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl www.shou.com.plArtykuly o tym samym temacie, podobne tematy