Lady Wiadomości branżowe

Błędy w żywieniu niemowląt

Rozszerzanie diety niemowląt bywa stresującym momentem dla rodziców. Już czteromiesięczne niemowlę może próbować nowych pokarmów i nierzadko wówczas zaczynają się żywieniowe problemy. Oto najczęstsze z nich.

Pomyłki związane z nieprawidłowym żywieniem niemowląt w pierwszym półroczu ich życia to np. zbyt wczesne wprowadzanie produktów przeznaczonych dla starszych dzieci. Chodzi tu np. o podawanie produktów z glutenem oraz o przekraczanie zalecanych ilości tego białka roślinnego. Podane za wcześnie może spowodować wystąpienie nietolerancji pokarmowej.

Nauka gryzienia jest ważna

Rodzice niepotrzebnie podają półrocznym maluchom jogurty nieodpowiednie dla ich grupy wiekowej, co również jest dużym błędem. Delikatny układ immunologiczny dziecka może nie być jeszcze wystarczająco sprawny, by tolerować takie pokarmy. Odwrotną tendencją jest zbytnie rozdrabnianie gotowanych warzyw lub owoców, co nie pozwala maluchowi na naukę samodzielnego przeżuwania i gryzienia.

Im bliżej do pierwszych urodzin dziecka, tym więcej żywieniowych pułapek. Maluch zaczyna coraz bardziej interesować się zawartością talerza mamy i taty. Rodzice z kolei zbyt spontanicznie dzielą się spożywanymi daniami np. pizzą, czy smażonymi, tłustymi potrawami uważając, że roczne dziecko może jeść już wszystko to, co dorośli. Nie jest to prawdą i nie tak należy rozszerzać dietę dziecka.

Kaszki przejmują rolę mlecznych posiłków

A jeśli okaże się, że roczny maluch nie chce już pić mleka z piersi czy mleka modyfikowanego, nie należy go do tego zmuszać.

– „Rolę mlecznych posiłków mogą w tym czasie przejąć kaszki dla niemowląt podawane jako deser lub na drugie śniadanie. Polecam kaszki Humana dla niemowląt po 4. miesiącu, od 6. miesiąca i od 8. miesiąca życia, które pozwalają na zdrowe i urozmaicone żywienie, w wielu lubianych przez dzieci smakach. Wszystkie kaszki dla niemowląt Humana zawierają 13 ważnych witamin, wapń, żelazo i jod.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager.

Więcej informacji na temat żywienia niemowląt: www.mamosfera.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy