Lady Wiadomości branżowe

Bezmleczne kaszki Humana ” pyszne śniadanie małego alergika

Alergia pokarmowa u niemowląt to nie lada wyzwanie dla rodziców, gdyż substancje odżywcze nie są prawidłowo wchłaniane przez przewód pokarmowy. Dlatego prawidłowe żywienie małego alergika jest bardzo ważne. Mamy maluchów

Alergia pokarmowa u niemowląt to nie lada wyzwanie dla rodziców, gdyż substancje odżywcze nie są prawidłowo wchłaniane przez przewód pokarmowy. Dlatego prawidłowe żywienie małego alergika jest bardzo ważne.

Mamy maluchów z alergią codziennie stają przed dylematem: Jakim posiłkiem powinien rozpocząć dzień niemowlak, który nie ma ochoty na mleko? Warto wtedy sięgnąć po kaszki bezmleczne Humana, które świetnie nadają się na pierwszy posiłek dla niemowląt zagrożonych alergią na mleko krowie lub niemowląt, u których alergie już stwierdzono. Kaszki hipoalergiczne Humana są bezmleczne, nie zawierają glutenu, a ich smak sprawia, że cieszą się powodzeniem nawet u małych niejadków.

Witaminy B korzystne dla niemowląt z alergią

W ofercie Humana są to: Kaszka bezmleczna Humana HA/SL ryżowo-kukurydziana oraz Kaszka bezmleczna Humana HA/SL ryżowo-kukurydziana z jabłkami, która jest przygotowana z dodatkiem soku jabłkowego. Kaszki hipoalergiczne Humana zawierają m.in. witaminy z grupy B. Są one ważne dla przemiany materii i pozwalają wykorzystać energię zawartą w pokarmie.

Jeśli chcemy urozmaicić menu dziecka, kaszki bezmleczne Humana będą świetnym składnikiem dań takich jak placuszki i kotleciki. Warto wykorzystać fakt, że dzieci bardzo lubią jeść coś, co mogą wziąć w rączkę. Sposób wypróbowany przez mamy alergików to np. placuszki z cukinii, która jest lekkostrawna i delikatna w smaku. Ich przygotowanie zajmie chwilkę. Wystarczy zetrzeć cukinię na tarce, dodać przyprawy, jedno jajko i cztery łyżki bezmlecznej kaszki ryżowo – kukurydzianej Humana. Placuszki smażymy na oliwie. Takie apetyczne śniadanko na pewno będzie smakowało małemu alergikowi.

Jedna kaszka, kilka sposobów przygotowania

A jeśli chcemy podać kaszkę w czystej postaci, mamy do wyboru kilka sposobów przygotowania w zależności od nasilenia alergii lub upodobań smakowych dziecka. W przypadku stwierdzonej alergii najbezpieczniej jest przygotować kaszkę, mieszając ją z wodą dla niemowląt, np. wodą dla niemowląt Humana lub z bezmlecznym produktem sojowym. Do przygotowania kaszki bezmlecznej możemy też użyć preparatu typu HA np. Humana HA 2 Premium. Natomiast Jeśli dziecko nie ma alergii, kaszkę można również wymieszać z mlekiem następnym Humana 2 Premium lub w przypadku starszych dzieci, z pełnym mlekiem.

– „Jakikolwiek sposób wybierzemy, możemy mieć pewność, że po śniadaniu z kaszką bezmleczną Humana HA/SL dziecko będzie miało siłę na zabawę, naukę chodzenia czy raczkowanie. Produkty hipoalergiczne Humana to idealne uzupełnienie diety dla dzieci z ryzykiem wystąpienia chorób alergicznych, a kaszki bezmleczne również dla dzieci z nietolerancją mleka krowiego .” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Kaszki bezmleczne Humana HA/SL są dostępne w sieciach handlowych w całej Polsce i sklepie internetowym Kidy.pl .

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy