Lady Wiadomości branżowe

Bakterie kwasu mlekowego w kapsułkach

Czy istnieje idealny probiotyk dla każdej kobiety? Tak, pod warunkiem, że zawiera odpowiednie bakterie kwasu mlekowego. To one są podstawą zdrowia intymnego – utrzymują równowagę bakteryjną w pochwie.

Kwas mlekowy jest bardzo ważny dla intymnego komfortu. Odpowiada za niskie pH pochwy, czyli kwaśne środowisko. To ono stanowi naturalną barierę przed szkodliwymi drobnoustrojami. – „Prawidłowa flora bakteryjna pochwy składa się głównie z tlenowych i beztlenowych Gram-dodatnich pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillius.” – mówi dr n. med. Agnieszka Maździarz, ginekolog.

Bakterie kwasu mlekowego jako probiotyki

Jak najlepiej dostarczyć bakterie kwasu mlekowego? Odpowiedzią są nowoczesne probiotyki doustne dla kobiet. Np. w 1 kapsułce preparatu Trivagin, znajduje się aż 3 mld bakterii – ilość, która zapewnia skuteczną kolonizację pochwy. To trzy razy więcej niż minimalna zalecana dawka, stosowana w innych probiotykach doustnych dostępnych na rynku.

Bakterie kwasu mlekowego dla polskich kobiet

Gatunki Lactobacillus charakteryzują się zmiennością występowania w zależności od regionów geograficznych. Tak więc skuteczne probiotyki powinny uwzględniać florę bakteryjną występującą u polskich kobiet. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego tylko wówczas zasiedlenie właściwymi kulturami bakterii ma szansę na utrzymanie w intymnym ekosystemie.

– „Trivagin ma najwyższy indeks zgodności z florą pochwy  polskich pacjentek.  Jedna kapsułka preparatu zawiera aż cztery szczepy bakterii: Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus plantarum. To bakterie, które najczęściej występują u Polek.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager.

Czytaj więcej : www.polkaintymnie.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Jak   #dla   #dla dzieci   #dzieci   #firmy   #kszo   #nie   #oraz   #tak   #ych