Lady Wiadomości branżowe

Alergia pokarmowa u niemowląt

Jak zaspokoić szczególne potrzeby żywieniowe dzieci z alergią pokarmową? Na pomoc mamy całą gamę produktów Humana, dzięki którym możemy dostarczyć potrzebne składniki odżywcze i uniknąć niedoborów

Jak zaspokoić szczególne potrzeby żywieniowe dzieci z alergią pokarmową? Na pomoc mamy całą gamę produktów Humana, dzięki którym możemy dostarczyć potrzebne składniki odżywcze i uniknąć niedoborów witaminowych.

Mleko krowie jest najczęstszym alergenem uczulającym niemowlęta. Problem uczulenia na jego białko nie dotyczy więc dzieci karmionymi piersią, jednak może pojawić się w przypadku dokarmiania mlekiem modyfikowanym lub u dzieci karmionych wyłącznie butelką.

Gdy wystąpią objawy mogące świadczyć o alergii, należy udać się do lekarza, który pomoże ustalić dietę eliminacyjną, pozbawioną składnika wywołującego uczulenie, a jednocześnie zapewniając pokrycie wszystkich potrzeb żywieniowych. To ważne, gdyż odpowiednia dieta pomoże uniknąć niedoborów witaminowych i zapewni odpowiedni rozwój.

Żywienie niemowląt z ryzykiem alergii pokarmowej

O właściwą dietę, zapewniającą profilaktykę, powinni również zadbać rodzice dzieci, które są w grupie największego ryzyka wystąpienia alergii pokarmowej. W takiej grupie są dzieci, u których alergia występuje u najbliższych członków rodziny.

Rodzice tych niemowląt powinni zapoznać się ze skrótami – HA, co oznacza produkt do żywienia hipoalergicznego, oraz SL bezmlecznego. Z tą wiedzą powinni wybrać się na zakupy.

– „W profilaktyce alergii pokarmowej polecam mleka z serii Humana HA Premium. Są to preparaty, które przygotowano rozdrabniając białka mleka. Dzięki temu ich ewentualne działanie, wyzwalające reakcję alergiczną, zostało znacznie zredukowane. Są one ponadto wzbogacone o wielonienasycone kwasy LC-PUFA, które występują naturalnie w pokarmie kobiecym.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Aby urozmaicić i uzupełnić dietę dzieci z ryzykiem wystąpienia alergii oraz maluchów ze stwierdzoną nietolerancją mleka krowiego, warto sięgnąć po bezmleczne kaszki ryżowo-kukurydziane: Humana Kaszka bezmleczna HA/SL ryżowo-kukurydziana oraz Humana Kaszka HA/SL ryżowo-kukurydziana z jabłkami.

Mleka Humana HA i kaszki bezmleczne Humana HA/SL są dostępne w sieciach handlowych w całej Polsce i sklepie internetowym Kidy.pl .

Czytaj więcej o żywieniu niemowląt z alergią: www.mamosfera.pl

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy