Zapach idealny, Pierwszy koncept perfumiarski w Galerii MokotĂłw

Zapach idealny
Pierwszy koncept perfumiarski w Galerii MokotĂłw
Pamiętacie film Pachnidło? Intrygująca opowieść o poszukiwaniu zapachu idealnego zabrała nas w podróż do francuskiego Grasse, magicznego, pięknego, ale też niebezpiecznego świata aromatów.

Dziś idealny zapach można znaleźć dużo łatwiej. Tego najdoskonalszego warto poszukać
w niepowtarzalnej rodzaju perfumiarni, która właśnie zagościła w Galerii Mokotów. Mo61 Perfume Lab to pierwszy i jedyny koncept na polskim rynku, który zajmuje się personalizacją zapachów. To tu pod okiem mistrzów perfumiarzy tworzone są zapachy oddające charakter każdego, kto zawita do salonu. Jak to jest możliwe? Spośród dziesiątek buteleczek zawierających niesamowite, intensywne aromaty, klienci Mo61 mogą sami wybrać te, które najbardziej odzwierciedlają ich charakter i upodobania, a następnie połączyć wybrane nuty zapachowe w harmonijną całość.
Koncept Mo61 jest jedynym w naszym kraju, ale też pierwszym tego typu pomysłem, który postawił na klientów galerii handlowej. Skąd ta decyzja? Pomysłodawca
i właścicielka Mo61, Monika Zagajska tłumaczy, że do stworzenia tak wyjątkowego miejsca natchnęła ją atmosfera owianego tajemnicą Grasse, światowej stolicy perfumiarstwa (tu rozgrywała się kulminacyjna scena „Pachnidła” Patricka Süskinda). Klimat tego magicznego miasta nieustannie kształtują unoszące się w powietrzu zapachy jaśminu, mimozy czy lawendy. Będąc na jednym z wielu szkoleń u najznakomitszych „nosów” Francji zapragnęła mieć cząstkę tego świata w Warszawie. Pierwszą pracownię otworzyła przy ul. Mokotowskiej i zaproponowała polskiemu klientowi coś, czego wcześniej nie doświadczył – dała mu możliwość poznania tajemnic perfumiarstwa i skomponowania własnego niepowtarzalnego zapachu.
Konwencję złamała po raz drugi, decydując się na otwarcie pracowni w galerii handlowej. Jak sama mówi, wierzy, że aromaty to ludzkie historie, które można opowiedzieć w bardzo zindywidualizowany sposób. Każdy może wyrazić siebie poprzez zapach, który sam skomponuje. W stworzonym przy pomocy ekspertów, harmonijnie dobranym bukiecie możemy zawrzeć nie tylko swoją osobowość, ale także najpiękniejsze wspomnienia. „Zdecydowałam się na Galerię Mokotów bardzo rozmyślnie, przede wszystkim właśnie to miejsce daje szanse na dotarcie do bardzo szerokiego grona klientów, do których Mo61 kieruje swój koncept. Chodzi o to, by każdy mógł zajrzeć do dziesiątek butelek skrywających aromaty, poczuć je na swojej skórze, pomieszać. Galeria Mokotów to właśnie to miejsce, gdzie codziennie pojawia się wiele historii do opowiedzenia”.
W nowo otwartym salonie Mo61 klienci Galerii Mokotów mogą wejść w świat zapachów poznać jego tajemnice i wybrać dużo więcej niż flakon w klasycznej perfumerii. By przekonać się jaka kompozycja jest twoją historią, zapraszamy na poziom 1.

Authors
Top