Korektory do twarzy

Zdarza się, że nawet najlepsze podkłady do twarzy nie radzą sobie z niektórymi niedoskonałościami cery. Czasami nawet po użyciu podkładu i pudru widać żyłki, przebarwienia, krosty czy sińce pod oczami. Właśnie w takich sytuacjach możemy użyć korektor.

Istnieją korektory o bardzo różnej kolorystyce i konsystencji. Nie jest łatwo doradzić, jakiego korektora powinna używać dana osoba. Po prostu trzeba wypróbować i zdecydować się na któryś.

088016a1.jpg


Jest jednak coś, co trzeba wiedzieć. Mianowicie, jeśli jesteś jeszcze niedoświadczona w sztuce robienia makijażu, to lepiej użyj korektora, który na lekką i płynną konsystencję. Dobrze jest wtedy, kiedy korektor ma aplikator z gąbki.

Natomiast co do korektorów w sztyfcie, to mają one lepsze właściwości kryjące. Jednak jest tu pewna pułapka: trzeba uważa, aby nie zastosować go w nadmiarze. Jeśli więc wybierzesz korektor w formie stałej, możesz posługiwać się małym pędzelkiem. Ważny jest umiar i wyczucie tego, czy wystarczy już nakładania korektora czy jeszcze odrobinę trzeba nałożyć.

Korektor jest też bardzo przydatny w retuszowaniu różnych defektów. Np. mając rozszerzone naczynka krwionośne, zamiast pokrywania zaczerwienionych partii twarzy dodatkową warstwą podkładu, możesz użyć korektora w kolorze zielonym. Pamiętaj, że nie może to być dosłowna zieleń a raczej rozbielony seledyn. Jeśli martwisz się, że kolor może przebijać przez podkład, to lepiej użyj korektora beżowego, ale takiego, który jest o ton jaśniejszy od skóry. Wtedy korektor zawsze kładziemy pod podkład.

Dużym problemem mogą być też sińce pod oczami, których czasami nie da się ukryć pod podkładem czy pudrem. Dlatego warto nieraz użyć korektor. Największym problemem są zmarszczki mimiczne, ponieważ to właśnie w nich zbiera się nadmiar kosmetyków. Dlatego powinnaś unikać w tych częściach ciężkich korektorów pudrowych w sztyfcie. O wiele lepsze są płynne.

Jeśli np. doświadczony wizażysta chce zamaskować cienie pod oczami, używa jasno-seledynowego korektora, tzw. Vanish. Jest to bardzo dobry kosmetyk używany w filmie, sesjach fotograficznych i na pokazach ale niestety dostępny jest jedynie w sklepach dla profesjonalistów. Do użytku codziennego można używać o ton jaśniejszego niż podkład, ale w tej samej tonacji.

Jak nałożyć korektor? Na początku cieniutką warstwą pokryj cienie pod oczami. Pamiętaj przy tym o kąciku oka przy nasadzie nosa. Następnie delikatnie wklepuj odrobinę podkładu i potem pozostanie już tylko przypudrowanie tych miejsc czy całej twarzy.

A co w przypadku krost i zaskórniaków? Jeżeli wyprysk jest bardzo czerwony możesz go pokryć zielonym korektorem, ale zawsze przed położeniem podkładu. Jeżeli wybierzesz korektor o naturalnym odcieniu skóry to można położyć go przed i po podkładzie. Krosty można zakrywać bardzo dobrze cielistymi korektorami stałymi, które nakłada się pędzelkiem warstwowo, rozcierając przy tym dokładnie same krawędzie. Potem delikatnie możesz wklepać fluid i przypudrować twarz.

Jeżeli masz przebarwienia i chcesz użyć korektora, to postępuj z nimi podobnie jak z krostami. Tylko wybierz inny kolor korektora. Będzie Ci potrzebny taki, który ma żółtawy kolor. Dokładnie go wklepujemy i zacieramy krawędzie.

hastagi na stronie:

#kolory korektorów do twarzy #korektory do twarzy #dobry korektor do twarzy #zielony korektor do twarzy #korektor do twarzy kolory #kolory korektorów #jak używać korektora do twarzy #kolorowe korektory #najlepszy korektor do twarzy #korektory do twarzy kolory

Authors
Tags , , , , , , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top